20 maja 2024 w godzinach 11:00-13:00 w sali Benedyktynka Biblioteki Śląskiej odbędzie się debata z ekspertami z zakresu edukacji klimatycznej i zrównoważonego rozwoju dedykowana bibliotekarzom.

Spotkanie będzie okazją do poznania założeń koncepcji zrównoważonego rozwoju i ekologii od strony praktycznej, pracy ze zmianą światopoglądu, zmianach na rynku pracy i zawodach przyszłości. Eksperci chcą przygotować bibliotekarzy jako edukatorów, aby wiedzieli gdzie szukać gotowych narzędzi i informacji o zrównoważonym rozwoju. Spotkanie będzie miało charakter rozmowy pomiędzy ekspertami z elementami warsztatów.

Prelegenci

Prof. dr hab. Piotr Skubała – Polski ekolog, profesor nauk biologicznych, etyk środowiskowy, popularyzator nauki, edukator ekologiczny, działacz na rzecz ochrony przyrody, aktywista klimatyczny. Ekspert przy Ministerstwie Środowiska i Komisji Europejskiej, był zaangażowany w organizację Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach. Pracuje na Uniwersytecie Śląskim i jest ekspertem Komisji Europejskiej Team Europe Polska.

Dr Paweł Brusiło – Asystent badawczo-dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz członek uczelnianego Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Centrum Badań Azja-Pacyfik. Doktorat z tematu zrównoważonego rozwoju obronił z wyróżnieniem. Zawodowo angażuje się w działalność Dolnośląskiej Doliny Wodorowej i prace Sieci Ekspertów Komisji Europejskiej Team Europe Polska, gdzie specjalizuje się w obszarze polityk i strategii UE dotyczących transformacji energetycznej oraz rozwoju niskoemisyjnej gospodarki wodorowej.

Rejestracja na spotkanie odbywa się przez formularz głównego organizatora projektu UMCS:

Formularz rejestracyjny

Dzisiaj coraz więcej możemy znaleźć informacji o zrównoważonym rozwoju i ekologii wokół nas, które okazują się być nieprawdziwe. Ta debata z prof. Skubałą i dr Brusiło pomoże nam poznać jak możemy rozmawiać o tym z naszymi czytelnikami podczas zajęć.

Spotkanie organizowane jest we współpracy z Centrum Dokumentacji Europejskiej Biblioteki Śląskiej w ramach programu "Przystanek Europa 2024" uruchomionego z okazji 20-lecia przyłączenia Polski do Unii Europejskiej.


Więcej informacji na stronie Biblioteki Śląskiej