Szkolenie odbędzie się online 7 lutego 2025 r.
Podstawowe informacje o szkoleniu:
Termin: 7 lutego 2025 r., godz. 10:00-12:00
Miejsce: online, platforma Clickmeeting
Koszt:
- 150 zł netto + 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych;
- 120 zł netto (członkowie SBP) + 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.
Zapisy: formularz online
O szkoleniu:
Coraz trudniej jest odróżnić prawdę od fałszu, zwłaszcza w czasach, gdy narzędzia oparte na sztucznej inteligencji tworzą treści, które na pierwszy rzut oka wyglądają autentycznie, choć w rzeczywistości takie nie są.
To szkolenie „uzbroi Cię” w narzędzia i metody weryfikacji informacji online, w tym treści wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Będziesz w stanie skuteczniej rozpoznawać dezinformację i chronić się przed manipulacją.
Program:
Uczestnicy:
-
Nauczą się, jak skutecznie rozpoznawać wiarygodne źródła i stosować podstawowe zasady weryfikacji informacji.
-
Zdobędą praktyczne umiejętności korzystania z narzędzi do weryfikacji, w tym rozpoznawania treści wygenerowanych przez sztuczną inteligencję, takich jak wideo, zdjęcia, dźwięk i tekst.
-
Dowiedzą się, jak działa dezinformacja i jak skutecznie się przed nią bronić
Prowadząca:
Gabriela Sieczkowska – dziennikarka redakcji fact-checkingowej Konkret24. Jest autorką tekstów z zakresu dziennikarstwa danych oraz weryfikujących nieprawdziwe twierdzenia o pandemii, szczepionkach na COVID-19 i inwazji Rosji na Ukrainę.
Więcej naszych szkoleń znajdziesz tu: