W dobie cyfrowej transformacji i globalnych kryzysów, biblioteki muszą stawić czoła nowym wyzwaniom i adaptować się do zmieniającej się rzeczywistości.

Te trzy książki pokazują, jak biblioteki adaptują się do technologicznych zmian i radzą sobie w sytuacjach kryzysowych.
Zachęcamy do lektury tych inspirujących publikacji, które dostarczają cennych wniosków i praktycznych rozwiązań dla bibliotekarzy, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych przyszłością bibliotek w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Technologiczne aspekty działalności bibliotek w pandemii Covid-19

Technologiczne aspekty działalności bibliotek w pandemii COVID-19: nowe zadania – nowe usługi – nowy wizerunek

Książka przedstawia, jak biblioteki akademickie, publiczne i pedagogiczne wprowadziły nowoczesne rozwiązania technologiczne w odpowiedzi na pandemię. Czytelnicy znajdą tu 13 artykułów napisanych przez ekspertów z branży, które omawiają innowacyjne podejścia do usług bibliotecznych, pracy zdalnej, komunikacji, edukacji i organizacji wydarzeń online. To obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce zrozumieć, jak technologia pomaga bibliotekarzom adaptować się do nowych realiów.

Cena promocyjna 35 zł

Więcej o książce na stronie Wydawnictwa SBP

Informacja zdrowotna. Zawartość stron internetowych podmiotów leczniczych

Informacja zdrowotna. Zawartość stron internetowych podmiotów leczniczych

Monografia to starannie przygotowane kompendium wiedzy o dostępności informacji zdrowotnej online. Książka zawiera obszerną bibliografię, liczne wykresy, tabele i ilustracje, a także analizę 300 stron internetowych podmiotów medycznych w Polsce. Autorka przedstawia wyniki badań oraz ankiety dotyczącej oczekiwań użytkowników, co czyni tę pozycję nieocenionym źródłem wiedzy dla każdego zainteresowanego tematem informacji zdrowotnej w Internecie.

Cena promocyjna 29 zł

Więcej o książce na stronie Wydawnictwa SBP

Biblioteki publiczne w kryzysie

Biblioteki publiczne w kryzysie

Publikacja oferuje dogłębną analizę funkcjonowania polskich bibliotek publicznych w trakcie pierwszej fazy pandemii COVID-19. Autorka przygląda się, jak zamknięcie bibliotek i innych instytucji kultury wpłynęło na ich działalność oraz jakie doświadczenia i wyzwania towarzyszyły bibliotekarzom i użytkownikom w tym trudnym okresie. To niezwykle ważne studium, które pokazuje, jak instytucje kultury adaptują się w obliczu kryzysu.

Cena promocyjna 32 zł

Więcej o książce na stronie Wydawnictwa SBP